Gdzie kupić tanie książki?

Śledzisz nowości wydawnicze. Często wpadasz do dużych sieciowych księgarni, aby poprzeglądać nowinki. Zdarza Ci się zaszyć pomiędzy regałami, aby posmakować najnowszych wydawniczych smaczków. Chętnie zabrałbyś ze sobą do domu pięknie oprawioną, opatrzoną ilustracjami bądź fotografiami, pachnącą świeżą drukarską farbą, książkę, niestety wydatek rzędu 30-40 PLN nie wchodzi w rachubę. Jest tyle innych niezbędnych rzeczy, które za to kwotę możesz kupić. Nawet, jeśli z miesięcznego budżetu uda Ci się wysupłać te kilkadziesiąt złotych na zakup książki, pozostaje problem, na którą z nowinek się zdecydować, a wybór jest spory.

Gdzie kupić tanie książki? Jak zaoszczędzić na zakupie książek? Niektóre książki są wydawane zarówno w miękkich, jak i twardych oprawach. Jeśli nie jesteśmy kolekcjonerami i nie zależy nam, by ładny grzbiet był kolejną ozdobą biblioteczki, zdecydujmy się na zakup książki w miękkiej obwolucie, to pozwoli nam zaoszczędzić kilka, a nawet kilkadziesiąt złotych.

Kupujmy książki w internecie. W księgarniach internetowych możemy kupić książki kilkanaście procent taniej. Niektóre księgarnie internetowe oferują darmową wysyłkę, co jakiś czas organizują wyprzedaże, na których możemy nabyć książki 50-70 proc. tańsze. Po znacznie niższej cenie możemy nabyć książki na aukcjach internetowych – zarówno używane, jak i zupełnie nowe.

Szukajmy w naszych miastach antykwariatów. Odwiedzajmy targi staroci oraz wyprzedaże. Szukajmy miejsc opatrzonych napisem „tania książka”. Często miejsca takie zlokalizowane są na dworcach kolejowych.

Jesteś prawdziwym „molem książkowym”, uzależnionym od nowości wydawniczych? Twoi znajomi również zaczytują się w książkach? Zorganizuj mały bookcrossing – wymianę książek. Umówcie się, że każde z was kupuje minimum jedną książkę w przeciągu trzech miesięcy, następnie po przeczytaniu puszcza ją dalej w obieg. Tym sposobem zaoszczędzicie i będzie na czasie z wydawniczymi nowościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>